Odprawa celna towarów powracających

Zapewne wysłałeś przesyłkę za granicę. Wróciła ona jednak do Polski i znajduje się na poczcie. Poczta Polska jednak nie może jej odprawić.

Możesz skorzystać z naszych usług w reimporcie. Pomagamy zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom sprzedającym produkty na cały świat. Pomożemy odzyskać wracające niedoręczone przesyłki, reklamacje, zwroty zatrzymane na cle.

Zwolnienie z należności celno-podatkowych z tytułu towarów powracających przysługuje jedynie osobie / firmie, która uprzednio wyeksportowała towar nie wcześniej niż trzy lata przed zgłoszeniem do procedury przywozu powrotnego.

Dokumenty potrzebne do odprawy towarów powracających

Do odprawy towaru powracającego będziemy potrzebowali następujące dokumenty:

Wiemy, że dokument IE599 nie zawsze jest możliwy do zdobycia. Czasami możliwe będzie uzyskanie od przewoźnika dokumentu IE599 dla eksportu zbiorowego, który zawierał również paczki od innych nadawców. W takim przypadku możliwe jest przedstawienie takiego dokumentu IE599 razem z listem przewozowym. Numer AWB najprawdopodobniej będzie wpisany na dokumencie odprawy wywozowej, dlatego można będzie powiązać ze sobą te dwa dokumenty.

Brak dokumentu IE599 nie wyklucza jednak zwolnienia z opłat z tytułu przywozu powrotnego. Fakt, że jest on najlepszym dokumentem potwierdzającym wywóz, ale opuszczenie przez towar Unii Europejskiej można udokumentować również na inne sposoby. W tej kwestii prosimy o kontakt. Razem pomyślimy, co można zrobić, aby przesyłka została zwolniona z należności celno-podatkowych.